Македонските фанови гневни: Ечеше „ФИБА МАФИЈА“ и летаа тврди предмети на паркетот!!!

Македонските фанови не можеа да ја поднесат одлуката на судиите во последните моменти од мечот со Литванија.Македонските фанови, кои ги има во голем број во Словенија, втор натпревар по ред во живо следат судиски неправди, а на нив кои отишле да ја бодрат нашата селекција, сигурно им е најтешко кога во живо пред свои очи ги гледаат овие немили сцени.
Имено, да не преудицираме, нашата селекција одигра слаб натпревар со Литванија, мошне доцна се „разбудивме“, но, се чини дека одлуката да се досуди фаул од страна на Гечевски во завршницата, беше престрого, па токму во тие моменти нашата селекција се приближи и имаше изгледна прилика за да направи чудо, но тоа беше спречено, дали беа во право судиите, останува отворено прашање, но, според многумина, одлуката беше престрога.
Сево ова наиде на гнев кај нашите фанови во салата во Јесенице па истите почнаа со фрлање на тврди предмети на паркетот кон судиите на мечот.
Фото: архиваМакедонските фанови, кои ги има во голем број во Словенија, втор натпревар по ред во живо следат судиски неправди, а н

Пронајдете не на следниве мрежи: