МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ ЗНААТ ДА ЦЕНАТ КОГА СЕ ИГРА СО СРЦЕ: Кошаркарите поздравени како херои и покрај поразот

Македонските кошаркарски репрезентативци по мечот со Литванија се поздравија со мала група Македонски навивачи од Швајцарија и неколкумина од Македонија.Македонските фанови ги гласно извикуваа „Македонија, Македонија…“ кон нашите кошаркари, а овие им пријдоа и се поздравија со нив.
Фото/Видео: republika.mkМакедонските фанови ги гласно извикуваа „Македонија, Македонија…“ кон нашите кошаркари, а овие им пријдо

Пронајдете не на следниве мрежи: