МАСАКАР! Влегол во црква, почнал да пука и убил девет луѓе

Во пукањето кое се случило во црквата Чарлстон во американската сојузна држава Јужна Каролина убиени се девет луѓе.За сега непознато лице, дошло во црквата и отворило рафален оган од огнено оружје. На лице место починале осум лица, а две биле пренесени во болница, каде еден од повредените им подлегнал на повредите.
Полицијата трага по сторителот за кој се смета дека е на возраст од 21 година. На себе имал сива маица и фармерки. Влегол во црквата во средата околу 21 часот по локално време и почнал да пука, по што побегнал.
 За сега непознато лице, дошло во црквата и отворило рафален оган од огнено оружје. На лице место починале осум лица, а две биле пренесени во болниц

Пронајдете не на следниве мрежи: