Масакар во Минск: Со моторна пила убиле жена

Маскирани мажи упаднале денес во трговски центар во Минск и започнале крвав поход. Повредиле неколку лица, а една жена убиле. Шокираните очевидци велат дека напаѓачите со моторна пила и секира тргнале кон првата личност која ја здогледале, пренесува Мирор.Полицијата потврдила дека едно лице починало, но не објавила дали знаат кој е мотивот за нападот.
Локалните медиуми пренесуваат дека жртвата е триесетгодишна жена сопственичка на една од продавниците во трговскиот центар.
Полицијата замолила да не се шири паника на социјалните мрежи и да се престане со шпекулации околу овој настан.Полицијата потврдила дека едно лице починало, но не објавила дали знаат кој е мотивот за нападот.
Локалните медиуми пренесуваат дека жртват

Пронајдете не на следниве мрежи: