Маж сурово силуваше девојче во Битола

Loading...

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.К. (46) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.Како што информира полицијата, пријавениот на 25.07.2016 година на ул. „Бистра“ во Битола околу 12:00 часот со употреба на физичка сила и тврд предмет ја нападнал М.Ј. (18) и нејзиниот другар Д.Ј. (24).
Тој ги повредил оштетените, а потоа  извршил полово дејствие врз девојчето.
Пријавениот го сторил делото во моментот додека оштетената М.Ј. се движела по улицата со нејзиниот другар.Како што информира полицијата, пријавениот на 25.07.2016 година на ул. „Бистра“ во Битола околу 12:00 часот со употреба на физичка сила

loading...
Loading...