Медитерански брускети

Едноставно, вкусно и брзо за подготовка предјадење, кое можете да го поготвите на толку начини колку што имате состојки.За овој рецепт ви се потребни само леб, лук, домати, маслиново масло и босилек.
Не треба ништо да готвите. Само кратко проварете ги доматите за полесно да ги излупите.
Исто така, доколку немате тостер за лебод, може да го подпечете во рерната.
Потпечените лепчиња протријте ги со малку лук за поинтензивен вкус. Потоа намачкајте ги со маслиново масло.
За крај исечкајте ги доматите и ставете ги врз лепчињата, а потоа само наросете босилек, или пак расфрлете цели ливчиња од босилекот врз брускетите.
Добар апетит.За овој рецепт ви се потребни само леб, лук, домати, маслиново масло и босилек.
Не треба ништо да готвите. Само кратко проварете ги доматит

Пронајдете не на следниве мрежи: