Меккејлеб: Најважно е да победуваме и да обезбедиме пласман на Светското Првенство

Натурализираниот Македонец, Лестер Бо Меккејлеб, за ТВ Сител, изјави дека не е важно дали тој ќе се најде во најдобрата петорка, туку со Македонија да се избори за пламсан на Светското Првенство.„Знам дека многу навивачи ќе бидат присутни и ќе имаме поддршка на Европското Првенство. Да бидам во најдобрата петорка не е најважното за мене, најважно е да победуваме и да обезбедиме пласман на Светското Првенство следното лето и доколку се квалификуваме ќе играм и на тоа првенство“ изјави Меккејлеб за ТВ Сител.
Утре со почеток од 17,45 часот го играме првиот дуел на Европското Првенство во Словенија, против селекцијата на Црна Гора.
Инаку Светското Првенство, за кое огромни желби има нашиот репрезентативец Меккејлеб, се одржува наредната година во Шпанија.
Извор: kurir.mk„Знам дека многу навивачи ќе бидат присутни и ќе имаме поддршка на Европското Првенство. Да бидам во најдобрата

Пронајдете не на следниве мрежи: