Мерилин Менсон е повреден за време на концерт

Loading...

Контроверзниот музичар Мерилин Менсон е повреден во текот на концертот во Њујорк, кога дел од сценографијата паднала врз него.Пред крајот на настапот во Њујорк, Менсон се повредил и сега се наоѓа во болница, потврдил претставник на пејачот за онлајн изданието на списанието “Rolling Stone”. 
Како што пренесува порталот “Variety”, контроверзниот уметник се чувствува добро, иако е задржан во болница за дополнителни проверки.
Пред крајот на настапот во Њујорк, Менсон се повредил и сега се наоѓа во болница, потврдил претставник на пејачот за онлајн изданието на списанието

loading...