МММ… Кременадли во сос од јогурт!

Што денес за ручек?Состојки:
6 кременадли
¼ шолја густ јогурт
2 лажици мајонез
Лажица сенф
Лажица свеж исцеден лимонов сок
Лажица мед
Лажица оригано
Масло
Подготовка:
Кременадлите исплескајте ги со чекан за месо, па ставете им ги зачините. Пржете ги на загреано масло додека не поруменат. Добро промешајте го јогуртот, мајонезот, сенфот, сокот од лимон, медот и ориганото и оставете да отстои една минута. На чинија ставете го месото и прелијте го со сосот.Состојки:
6 кременадли
¼ шолја густ јогурт
2 лажици мајонез
Лажица сенф
Лажица свеж

Пронајдете не на следниве мрежи: