МНОГУ ВКУСНО: Пита од компир и сланина!

Пробајте го овој нов рецепт од превкусна пита со компири и сланина. Брзо се подготвува!Потребни состојки:
8 јајца,
1/3 шолја млеко,
Сол, ибер,
2 помали компири, фино исецкани
10 ленти сланина, испржени и исецкани.
Подготовка:
Вклучете ја рерната на 180 степени, подмачкајте округлест калап и оставете го на страна. Во голем сад измешајте јајца, млеко, зачини, па потоа додадете и ситно исецкан компир. Измешајте половина пржена сланина, ставете ја смесата во калап, па сипете го остатокот од сланината на врвот.
Ставете да се пече во рерна 20-25 минути.
Добар апетит!Потребни состојки:
8 јајца,
1/3 шолја млеко,
Сол, ибер,
2 помали компири, фино исецкани
10

Пронајдете не на следниве мрежи: