Модна опсесија: Дамски шешир Mart Visser

Mart Visser е познат холандски моден бренд на чело со истоимениот господин Mart Visser. Во рамките на овој бренд може да се пронајде прекрасна облека, чевли и аксесоари. А денес ви го претставуваме исклучително елегантниот, дамски црно бел шешир. Поради својор облик и дизајн е многу шик и префинет. 
Како да го носите: шеширите како овој се многу тешки за носење. Морате да го искомбинирате на вистинскиот начин за да дојде до израз неговата елеганција. Одличен пример е покажан на фотографијата: мал црн фустан кој го нагласува струкот- безвременска класика која ја истакнува софистираноста и женственоста. А денес ви го претставуваме исклучително елегантниот, дамски црно бел шешир. Поради својор облик и дизајн е многу шик и префинет. 

Пронајдете не на следниве мрежи: