МОРА ДА ПРОБАТЕ: Најдобрата КЕСАДИЉА

Состојки• Големи тортиљи• Рендан кашкавал – се препорачува чедар• Маслиново масло• Сечкани печурки• Црни маслинки• Свежи домати, сечкани• Парчиња пилешко месо, претходно приготвено• Авокадо• Марула• Сол
Начин на подготовкаЗагрејте ја тавата на среден оган. Ставете малку маслиново масло, а потоа ставете ја тортиљата. Превртете ја неколку пати, печејки по 10 секунди на секоја страна. Потоа наредете ги кашкавалот, и врз него и останатите состојки, сè освен марулата. Намалете ја јачината на огнот и печете додека не се растопи кашкавалот. Превртете ја тортиљата на половина како да правите омлет.Кога тортиљата ќе биде готова, тргнете ја од оган и ставете ја и марулата.Состојки• Големи тортиљи• Рендан кашкавал – се препорачува чедар• Маслиново масло&bul

Пронајдете не на следниве мрежи: