Мора да се проба: МАГИЧЕН напиток за пожежок секс!

Loading...

Традицијата за пиење на овој, како што го велат, магичен пијалок, потекнува од Индија, а го конзумираат младоженците за да го направат нивниот сексуалниот живот побогат.Тајнатата на напивката е во сувото грозје, кое содржи агринин, клучна хранлива состојка за третман на еректилната дисфункција, која исто така и ги зголемува шансите за забременување, бидејќи го зголемува квалитетот на спермата кај мажите. Покрај тоа, ја зголемува и целокупната енергија.
Во оригиналниот индиски рецепт се става суво грозје, млеко и шафран, но постои уште една верзија за нејзината изработка.
Темелно се мијат 30 грама суво грозје и се варат во тенџере со 200 мл млеко. Првично пијалокот се пие три пати на ден, а потоа се зголемува количината на сувото грозје на 50 грама.Тајнатата на напивката е во сувото грозје, кое содржи агринин, клучна хранлива состојка за третман на еректилната дисфункција, која исто така и ги

loading...
Loading...