Му фрлиле торба во затворот, полицијата веднаш реагирала- се фатиле за глава кога откриле што има внатре

Џошуа Хенсен, затвореник од затвор во градот Бјумонт во Тексас, бил забележан од страна на стражарите како трча надвор од кругот на затворот и собира голема торба која му ја фрлиле од автомобил.  Иако мислеле дека се работи за оружје или дрога, при претресот се фатиле за глава.
Внатре имало, верувале или не, тексашка скара, пржено пилешко, домашна храна и четири шишиња бренди и виски.
Тој бил осуден за поседување марихуана. Иако мислеле дека се работи за оружје или дрога, при претресот се фатиле за глава.
Внатре имало, верувале или не, тексашка скара, прже

Пронајдете не на следниве мрежи: