МЗТ во Унгарија му гостува на Солнок

 Кошаркарите на македонскиот шампион, МЗТ Скопје Аеродром, во недела гостуваат во Унгарија кај Солнок, во натпревар од 24.коло во регионалната АБА лига.Македонскиот првак, во последните три кола од регуларниот дел на сезоната ’брка’ две победи кои можат да му обезбедат пласман во квалификациите за Еврокупот.Иако Солнок е последнопласиран во оваа конкуренција, пред МЗТ е тешка задача, бидејќи Унгарците се исклучително тежок противник кога играат на домашен терен.Сабота, 9.март:Задар-РадничкиБудуќност-СплитНедела, 10.сабота:Цибона-ОлимпијаПартизан-ИгокеаСолнок-МЗТПонеделник, 11.март:Крка-ЦедевитаШироки-Црвена звездаТабела: Игокеа 18/5, Ц.звезда 17/6, Раднички 15/8, Будуќност и Партизан 14/9, Олимпија 13/10, Цедевита и МЗТ 12/11, Крка 9/14, Цибона и Сплит 8/15, Широки, Задар и Солнок 7/16.
Макфакс Кошаркарите на македонскиот шампион, МЗТ Скопје Аеродром, во недела гостуваат во Унгарија кај Солнок, во н

Пронајдете не на следниве мрежи: