На Фејсбук страната на Атланта Хоукс, продолжи битката меѓу Македонија и Грција

Битката помеѓу Македонија и Грција продолжи на Фејсбук.Македонија ја победи Грција! Вака НБА тимот Атланта Хоукс на својата фан страна на фејсбук ја пренесе информацијата за победата на македонската репрезентација над Грција на Суперкупот што се игра во германскиот град Улм. Во информацијата упатена до фановите на клубот се вели дека новиот „Јастреб“ Перо Антиќ го завршил мечот со дабл-дабл учинок, (16 поени, 10 скокови) вклучувајќи ги и клучниот кош на 10 секунди пред крајот кој и ја донесе победата на Македонија.

Пораката има над 2400 „like“,повеќе до 250 споделувања, и преку 150 коментари со честитки за играта на Антиќ, но и за победата на македонската репрезентација. Сепак, и овој пат не изостанаа провокациите и навредите од грчка страна и мешањето на проблемот со името.

Повеќе коментари прочитајте тука.
Извор: republika.mkМакедонија ја победи Грција! Вака НБА тимот Атланта Хоукс на својата фан страна на фејсбук ја пренесе информацијата за победата на македо

Пронајдете не на следниве мрежи: