Најбрзата солена торта!

Најбрзата солена торта!Потребни состојки: 
Јајца, морков, спанаќ, шунка, кашкавал, брашно, пециво и зејтин. 
Јајцата се матат со зејтинот, а потоа се додаваат морковот, спанаќот, шунката, кашкавалот, брашното и пецивото. Смесата се меша со лажица и се истура во плехче да се пече(јас обично го печам во 28 или 30)
Одкако ќе се испече се остава да се олади, па се премачкува со павлака и се рендаат варените жолчки или се ренда кашкавал.
Тортата веднаш се прави, а доста е вкусна и декоративна, погодана за слави, родендени и др забави. Навидум изгледа дека е сува но кашкавалот и зејтинот и даваат мекост и кремаст вкус.Потребни состојки: 
Јајца, морков, спанаќ, шунка, кашкавал, брашно, пециво и зејтин. 
Јајцата се матат с

Пронајдете не на следниве мрежи: