Наједноставен чоколаден мус од само две состојки! Да, можно е!

 Се што ви е потребно за ова чоколадно совршенство се само две прости состојки Состојки:
Вода
Чоколадо
Подготовка:
Загрејте ја водата  и додадете ја во  чоколадото искршено на парчиња. Убаво  мешајте  додека чоколадото не се растопи целосно. Потоа наполнете сад со вода и  мраз и садот со  чоколадото ставете го  во  садот со  мразот. Со  жица за матење матете го чоколадото  додека не добиете воздушеста смеса. Тоа е тоа, уживајте во  вашиот десерт.Состојки:
Вода
Чоколадо
Подготовка:
Загрејте ја водата  и додадете ја во&nbs

Пронајдете не на следниве мрежи: