Најмалку 40 туристи го изгубија животот во несреќа во Бразил

Најмалку 40 луѓе загинаа и 12 се повредени откако туристички автобус се урна во провалија длабока 400 метри во Бразил.Најмалку 40 луѓе загинаа и 12 се повредени откако туристички автобус се урна во провалија длабока 400 метри во Бразил.
Во автобусот имало 50 луѓе, а меѓу повредените има и две деца.
Несреќата се случила во државата Санта Катарина на југ во Бразил. Според прелиминарните информации, возачот загубил контрола врз автобусот.Најмалку 40 луѓе загинаа и 12 се повредени откако туристички автобус се урна во провалија длабока 400 метри во Бразил.
Во автобусот имало 5

Пронајдете не на следниве мрежи: