Најмалку три лица убиени во Калифорнија

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија.Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.
Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално време.
Во нападот повредени се три лица, од кои две деца и еден 30-годишен маж.
Ранчо Техама се наоѓа на 184 километри северно од главниот град на Калифорнија, Сакраменто.Напаѓачот е убиен од страна на полицијата.
Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално в

Пронајдете не на следниве мрежи: