Највкусниот десерт кој постои: Сникерс палачинки

Палачинките се едни од највкусниот десерт, а многумина од нас се жалат дека не можат да ги подготват „како што треба“.Или тесото го правиме премногу ретко, или премногу густо, или ни се лепат за тавчето, па биле предебели или претенки…И какви уште не проблеми се јавуваат при подготвувањето на палачинките. Па во тој случај зошто едноставно не купите од оние готовите?! Тоа би било одлично, нема да имате потреба да се мачите воопшто.
Е сега кога станува збор за тоа со што ќе ги јадете, ние од срце ви го препорачуваме овој рецепт кој го обиколи светот.
Морате да го пробате ова дома.
Погледнете како да го направите совршениот десерт за семејството, на следната страна:

 
Потребни состојки:
-4 големи палачинки
-100 г чоколаден крем
-4 лажици толчени кикирики
-100 мл слатка павлака
-50 г шеќер
Начин на подготовка:
Шеќерот ставете го во тавче на тивок оган и мешајте го за да се растопи. Потоа додадете ја слатката павлака и мешајте додека не добиете убава хомогена густа смеса.
Палачинките намачкајте ги со крем и наросете ги со кикирики, а потоа одозгора полијте ги со карамелот.Или тесото го правиме премногу ретко, или премногу густо, или ни се лепат за тавчето, па биле предебели или претенки…И какви уште не проблеми се

Пронајдете не на следниве мрежи: