НАПРАВЕТЕ ГИ ОВАА НЕДЕЛА ЗА ПОЈАДОК: Солени уштипци!

Солени уштипциСостојки за 60 парчиња
4 цели јајца
2 дл млеко
2 дл вода
½ кг брашно
1 прашок за пециво
½ лажичка сол
Начин на подготовка:
Помешајте го во еден сад брашното и прашокот за пециво. Во друг сад ставете ги сите останати состојки и миксајте со електричен миксер.
Додека миксате постепено додавајте го брашното и прашокот за пециво.
Кога сето тоа добро и убаво ќе се соедини може да почнете со печење.
Во тефлонска тава ставете малку масло, и со лажица ставајте од смесата „топчиња“ на жешкото масло, кои за миг ќе станат златно жолти уштипци!
Повеќе рецепти, диети, совети за здрава храна и здрав начин на живот…Погледнете на НАЈАДИСЕ.МКСостојки за 60 парчиња
4 цели јајца
2 дл млеко
2 дл вода
½ кг брашно
1 прашок за пе

Пронајдете не на следниве мрежи: