Направете оброк по кој „сите ќе полудат“: ФАНТАСТИЧНИ БРУСКЕТИ

Одлични се како предјадење, како главно јадење или ужина за децата.Состојки:
француски леб
маслиново масло
свеж босилек
лук
сол
бибер
Припрема
Лебот исечете го на кришки со дебелина околу 1 см, па подредете ги во тава која ќе ја обложите со хартија за печење и печете 10 минути.
Печените брускети премачкајте ги „истријте“ со чешне лук, а потоа зачинете со сол и бибер. А потоа прелијте со маслиново масло.
Овој начин на припрема на брускети сигурно ќе ве воодушеви. По желба може да додадете домат и пармезан. Состојки:
француски леб
маслиново масло
свеж босилек
лук
сол
бибер

Пронајдете не на следниве мрежи: