Направете ПРЕВКУСНА кус кус салата

Неверојатно вкусна и брза салата!Состојки:
200 гр кус кус
3 пиперки
2 домати помали
2 чешниња лук
200 мл вода
5 лажици маслиново масло
3 лажици балзамико
пола лимон сок
1 лажиче сол
малку кориандер
1 китка магдонос
Подготовка: 
Се става водата да зоврие со маку сол. Кога ќе зоврие се полива врз кус кусот и се остава да ја впие целата вода. Пиперките се печат, лупат и сецкаат. Доматите се лупат и сецкаат на ситни коцки. Се заедно се додава во веќе оладениот кус кус. Лукчето се сецка и се додава во смесата. На крај се зачинува со исцедениот лимон, балсамико, сол, бибер, кориандер и маслиновото масло се добро се меша. Одозгора украсете со малку магдонос.Состојки:
200 гр кус кус
3 пиперки
2 домати помали
2 чешниња лук
200 мл вода
5 лаж

Пронајдете не на следниве мрежи: