Направете си домашни гумени бомбони ЗА САМО 10 МИНУТИ!

Дали знаете дека на многу едноставен начин можете да направите гумени бомбони? Бидете креативни и направете ги заедно со своите деца… Во сад за готвење, ставете половина чаша ладна вода, две супени лажички (20 г) желатин и 1,85 г желатин во боја со арома.
Гответе го тоа околу пет до десет минути на млак оган.
Мешајте цело време а потоа исклучете го оганот и ставете го желатинот во сад да се олади. Тргнете ја пената. Земете силиконски калапи во облик на мечиња (побарајте ги во кинеските продавници) и ставете го желатинот внатре а потоа ставете ги во фрижидерот на 15 минути.
Вашите мечиња се подготвени!
Доколку сакате во мешавината можете да додадете и сок од лимон.
 Во сад за готвење, ставете половина чаша ладна вода, две супени лажички (20 г) желатин и 1,85 г желатин во боја со арома.
Гответе го тоа ок

Пронајдете не на следниве мрежи: