Нарко-босот Насер Кељменди уапсен на Косово

Нарко-босот Насер Кељменди е уапсен на Косово, потврди во понеделник косовската полиција.„Косовската полиција го уапси Кељменди“, потврди за агенцијата Бета портпаролот на полицијата Баки Кељами.Судот во БиХ претходно распиша меѓународна потерница по Кељменди и уште неколку други лица, осомничени за организиран криминал.
МакфаксНарко-босот Насер Кељменди е уапсен на Косово, потврди во понеделник косовската полиција.

Пронајдете не на следниве мрежи: