НБА играч му подарил 100.000 долари на соиграч

НБА играчите навистина се креативни кога станува збор за одбирање на новогодишни подароци.Ѕвездата на Вашингтон Џон Вол за Божиќ, одлучи да му подари на својот соиграч Дру Гуден 100.000 долари во кеш.

Неговиот колега од Западот, Џереми Лин кој настапува за Лос Анџелес Лејкерс, ја израдува целата своја екипа, подарувајќи им уникатни слушалки со златна боја со виолетови перничиња за ушите.

 
Customized headphones for the #lakeshow … early Christmas gift as we fly to Chicago!! Steve and X gettin theirs separately bc they cant travel with us… (Huge s/o to @reconbeatlab @monsterproducts @bemostprolific and @digitaltrendsofficial for helping bring my idea to life)
A photo posted by Jeremy Lin (@jlin7) on Dec 12, 2014 at 10:15am PST

Ѕвездата на Вашингтон Џон Вол за Божиќ, одлучи да му подари на својот соиграч Дру Гуден 100.000 долари во кеш.

Пронајдете не на следниве мрежи: