НЕ ФРЛАЈТЕ ПАРИ НА АПЧИЊА: Еве како може да го намалите високото ниво на холестерол во организмот!

Во овој текст ќе дознаете за стар амишки лек кој ќе ви помогне да го намалите високото ниво на холестерол во крвта и притисокот, да го зајакнете имунитетот и ќе му помогне на телото успешно да се избори со многу болести.

Сѐ што треба да направите е да го користите овој лек недела дена и ќе бидете изненадени од резултатите. Најдобра работа за овој рецепт е неговата едноставност, лесно е да се направи и 100% е природен. Ќе ви бидат потребни неколку состојки.

Амишки рецепт за холестерол и висок крвен притисок
Состојки:
1 лажичка мед
1 лажичка јаболков оцет
1 чешне лук
1 парче рендан ѓумбир
1 лажица свеж сок од лимон
Упатство:
Наведените состојки ставете ги во блендер и измискајте ги околу 30 секунди. Потоа, процедете ја течната смеса во тегличка и држете во фрижидер 5 дена.
Употреба:
Препорачана дневна доза е една лажица дневно наутро пред доручек и една лажица пред вечера.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.