Нејт Робинсон ќе носи „10-тка“ поради Меси

Новото засилување за Денвер, Нејт Робинсон, ќе ја носи десетката како број на неговиот дрес, причина за тоа е, како што и самиот Робинсон изјавува, неговиот омилен фудбалер – Лионел Меси.Не е така висок, а е најдобар во фудбалскиот свет, ваков опис доби Лионел Меси од страна на кошаркарот Нејт Робинсон.
„Одлучив да го променам бројот и во наредната сезона да го носам дресот со број 10“ вели Робинсон кој надополнува дека причината за сето тоа е Лионел Меси, кој му е најомилениот фудбалер.
„Ќе го носам тој број поради Лионел Меси, мојот омилен фудбалер. Во последно време играм многу ФИФА и гледам премногу натпревари, тој е најдобар но не е премногу висок, така и јас сакам да бидам најдобриот мал во НБА. Тоа е мојата цел“ изјави Робинсон.Не е така висок, а е најдобар во фудбалскиот свет, ваков опис доби Лионел Меси од страна на кошаркарот Нејт Робинсон.

Пронајдете не на следниве мрежи: