Неколку факти кои дефинитивно НЕ сте ги знаеле за вашиот ЗАДНИК

Loading...

Постои причина зошто жените најчесто имаат поголеми задници од мажите. Па затоа откриваме интересни факти за женските задници, како и начини на кој неговата големина влијае врз здравјето.1. Мускулите на вашиот задник се најголемите во целото ваше тело
Размислете, вашиот задник мора да го држи вашето торзо исправено. Исто така, колку се посилни мускулите на вашиот задник, толку повисоко ќе можете да скокнете.
2. Вашиот задник може да се здобие со труење од алкохол многу полесно отколку вашата уста
 
Пиењето со вашиот задник (да, тоа навистина постои!) можеби ви звучи како интересна и безопасна забава, но реалноста е спротивна. Кога пиете алкохол, вашиот желудник и црн дроб го филтрираат, правејќи го помалку токсичен пред да влезе во крвотокот. Од друга страна, тоа не се случува доколку го консумирате со вашиот задник бидејќи од таму ќе влезе директно во вашата крв. Имајќи го тоа на ум, доколку ви е лошо, нема да можете ни да повратите бидејќи тој нема да се наоѓа во вашиот желудник, резултирајќи со труење. Накратко, не правете го тоа.
3. Бришењето на вашиот задник со влажни марамчиња за бебиња не е добра идеја
Голем број луѓе имаат алергични реакции и можат да се здобијат со дерматитис од хемикалиите во бебешките влажни марамчиња (бебињата, од друга страна, го немаат овој проблем), па токму затоа и држете се до обична тоалетна хартија.

4. Имате поголем задник од вашето момче бидејќи естрогенот таму ги испраќа вашите маснотии
Во телото на мажите маснотиите се собираат во стомакот, додека пак, естрогенот кај жените ги насочува директно кон нивните задници. Тоа е една од причините зошто почесто се гледаат жени со голем задник, а мажи со голем стомак.
5. Можете да се здобиете со рак на кожата од вашиот задник, дури и ако тој никогаш не видел дневна светлина
Ракот на кожа може да се појави дури и на најнеобичните места ширум телото, вклучувајќи ги и областите помеѓу вашите прсти, пазувите, задникот и гениталиите. Тоа е една од најголемите причини зошто вашиот доктор треба целосно да го проверува секој дел од вашето тело.

6. Колку е поголем вашиот задник, толку сте попаметни
Според една студија спроведена од Универзитетот Оксфорд, жените со големи задници се поврзани со повисока интелигенција, наводно поради имањето поголем број омега-3 маснотии кои помагаат при развивањето на мозокот.
7. Ако имате голем задник, помали се шансите да се разболите посериозно
Истата студија од Оксфорд покажала и дека жените со поголеми задници имаат помала шанса да се здобијат со дијабетес или срцеви болести, дури и покрај тоа што овие две состојби најчесто се поврзуваат со прекумерната тежина.1. Мускулите на вашиот задник се најголемите во целото ваше тело
Размислете, вашиот задник мора да го држи вашето торзо ис

loading...
Loading...