Неколку состојки кои сигурно ги имате во кујна: Царскиот појадок е тука!

Јајца, сланина и малку зачини, звучи како сосема обичен појадок, но доколку го спремите на овој начин, ќе се изненадите со ефектот, а секако ќе имате доволно енергија до ручек.
 Ова така фино изгледа.
Состојки кои ќе ви бидат потребни:
5 јајца
200 мл неутрална павлака
24 парчиња сланина
неколку листови босилок
сол
бибер
Подготовка:
Изматете ги јајцата со павлака и пармезан . Додадете сол и бибер по вкус и неколку листови босилок. Припремете ги калапите за мафини во кои ќе ги наредите сланините, а потоа сипајте ја смесата од јајца. Печете ги мафините во загреана рерна на 180 степени околу 12 – 15 минути.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Ова така фино изгледа.
Состојки кои ќе ви бидат потребни:
5 јајца
200 мл неутрална павлака
24 парч

Пронајдете не на следниве мрежи: