НЕМА ГОТВЕЊЕ НИТУ ПЕЧЕЊЕ: Готова торта со крем банани за 15 минути

Одличен десерт за кратко време!Готова торта со крем банани за 15 минути:
1 пакетче „petit beurre“ бисквити
25 чоколадни бананчиња
200 мл кисела павлака
200 мл слатка павлака
200 г шеќер во прав
шлаг
Начин на подготовка:

 
Во поголем сад со миксер изматете ја киселата и слатката павлака, заедно со шеќерот во прав.
Во смесата додадете ги издробните бисквити во поголеми парчиња, потоа и крем бананите исечкани на помали парчиња па измешајте со рацете.
Смесата истурете ја во соодветен калап.
Украсете ја тортата со шлаг крема. Ако е потребно може веднаш да сервирате, но пожелно е пред сервирање да ја изладите во фрижидер.Готова торта со крем банани за 15 минути:
1 пакетче „petit beurre“ бисквити
25 чоколадни бананчиња
200 мл кисел

Пронајдете не на следниве мрежи: