НЕМОЖЕТЕ ДА СЕ ОТКАЖЕТЕ ОД ЛЕБОТ?- Оваа диета ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ!

Двопек диетата се спроведува со многу овошен сок и чај. По пет дена потрено е да се направи пауза, а во межувреме не треба да се претерува со јадење. По два дена пауза започнете ја диетата повторно, и така по ред, додека не ја добиете посакуваната тежина.Прв ден
Појадок: 1 двопек, чаша бело кафе, јаболка.
Ручек: 2 двопека, 2 јогурта (во чаша), 2 тврдо варени јајца, 1 домат.
Вечера: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат.
Втор ден
Појадок: Исто како претходниот ден
Ручек: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат
Вечера: Исто како ручекот.

Трет ден
Појадок: Исто како претходниот ден
Ручек: 1 двопек, 250гр малдо кравјо сирење, 1 зелена салата (зелка), 1 кисела краставичка, 1 домат.
Вечера: 1 двопек, 150гр пресована шунка, 1 домат.
Четврт ден
Појадок: Исто како претходните денови.
Ручек: 1 двопек, 3 парчиња телешко месо со варен зеленчук, 1 домат.
Вечера: 1 двопек, 1 јајце, 1 јогурт.
Петти ден
Појадок: Исто како претходните денови.
Ручек и вечера: Пилешко бело месо со многу зеленчук (подготвено на скара). Тоа ќе го поделите на два оброка.Прв ден
Појадок: 1 двопек, чаша бело кафе, јаболка.
Ручек: 2 двопека, 2 јогурта (во чаша), 2 тврдо варени јајца, 1

Пронајдете не на следниве мрежи: