НЕПРИЈАТНА СЦЕНА: Роџер Федерер тешко го поднесе поразот од Новак!

Некој мораше да изгуби на Вимблдон, сепак, се чини дека поразот од Новак Федерер го поднесе потешко отколку што се очекуваше…Додека Јелена и Новак ја прославуваа победата во ходникот, Федерер случајно помина покрај нив. И покрај тоа што беше логично да запре и да се поздрави со Јелена и да и честита за победата на незиниот љубен, тој помина покрај двајцата, без зборови…
Тоа не помина не забележано кај познатиот спортски новинар од USA Today Sports, Nik Mekarvel, кој потоа напиша оригинален коментар на својот Твитер профил. 
Тој го напишал следново:
– Федерер не е среќен дека организаторите решија да го затворат покривот на стадионот,поради дожд, (веднаш по натпреварот и пред свечената церемонија). 
„Дајте му го на Новак неговиот трофеј“, изјавил Федерер и отишол да се истушира – напишал коментаторот за USA Today.
Погледнете го видеото од сцената на следната страна:

 
Додека Јелена и Новак ја прославуваа победата во ходникот, Федерер случајно помина покрај нив. И покрај тоа што беше логично да запре и да се поздр

Пронајдете не на следниве мрежи: