НЕСРЕЌА ВО ПАРИЗ: Загина дете, 11 повредени

Loading...

Сеуште не се знаат причините за експлозијата, но сомневањата се поради протекување на плин. Утрово во преградие на Париз се случи голема експлозија во зграда, при што загина едно дете, а најмалку 11 лица се повредени, јавија француските медиуми, повикувајќи се на локалните служби.
“Седум возрасни и пет деца се водат како исчезнати”, изјави претставник на противпожарна служба во Париз, додавајќи дека се уште не е познато што е причината за експлозијата.
“Во тек е пребарување на урнатините и бараме уште можни жртви, а заради несреќата, мобилизиран е голем број на медицински лица”, рече претставникот на противпожарната служба. Утрово во преградие на Париз се случи голема експлозија во зграда, при што загина едно дете, а најмалку 11 лица се повредени, јавија француски

loading...
Loading...