Неверојатен коктел: ЦРН РУСИН

Црн Русин (Black Russian) е едноставен коктел од водка со арома на кафе. Името го добива поради основната негова состојка – водката и темната боја на ликерот од кафе.СОСТОЈКИ:
– 50мл водка
– 25мл ликер од кафе
– мраз

ПОДГОТОВКА:
Black Russian се служи во обична ниска чаша.
1. Во чашата ставете неколку коцки мраз.
2. Налејте ја водката.
3. Додајте го ликерот од кафе.
4. Промешајте и ставете кратка сламка за пиење.
СОСТОЈКИ:
– 50мл водка
– 25мл ликер од кафе
– мраз

Пронајдете не на следниве мрежи: