НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: Се разбудила од кома кога го слушнала плачот на нејзиното бебе, а сега…

Пред година дена, трогателно видео под наслов „Првата средба со мајката“ го воодушеви светот прикажувајќи момент кога плачот на едно бебе ја буди неговата мајка од кома.Во тоа видео, Шели Ан Кавли, која била во кома седум дена после итниот царски рез, лежела во болница, додека сопругот и нивното новороденче биле покрај неа.
Нејзиниот сопруг Џереми Кавли изјавил дека докторите направиле се што е во нивна моќ и мислеле дека наскоро пациентката ќе ја изгубат.
Но, кога Џереми го оставил нивното бебе на нејзините гради, се случило нешто неверојатно.
Малата Рајлан почнала да плаче… и во еден момент на мониторите „живнале“ фаталните функции на мајката.
После седум дена, Шели целосно заздравела.
Пристетувајќи се на минатата година, Шели овие денови на Фејсбук поставила преубава фотографија под која напишала:
„Како овој ден е поинаков од истиот минатата година. Минатата година се борев за живот, а сега имам едногодишна ќеркичка која секој ден се повеќе и повеќе напредува. Се вратив и на работата која ја обожавам. Ти благодарам драги Господе и на сите вас кои се молевте…“.
Погледнете го видеото:
Во тоа видео, Шели Ан Кавли, која била во кома седум дена после итниот царски рез, лежела во болница, додека сопругот и нивното новороденче биле по

Пронајдете не на следниве мрежи: