Никогаш побрз ручек на масата: Кинески шницли со мелено месо

Не знаеме зошто се кинески, но знаеме дека се супер брзи и сочни…Состојки:
300гр мелено месо
200мл кисела вода
3 лажици брашно
3 лажици масло
1 кесичка прашок за печиво
1 лажица вагета
магдонос, лук
Подготовка
Помешајте ги сите состојки, додадете го сецканиот магданос и ситно сецканиот лук
Оставете да отстои во ладилник најмалку 30 минути.
Обликувајте ги во форма која ви одговара и пржете ги на малку масло. Кинеските шницли можете да ги комбинирате со пржени или печени компирчиња. Добар апетитСостојки:
300гр мелено месо
200мл кисела вода
3 лажици брашно
3 лажици масло
1 кесичка пра

Пронајдете не на следниве мрежи: