НОВ НАПАД: Пуктници и експлозии во познат туристички комплекс

Популарниот туристички комплекс во Филипините, Resort World Manila е затворен по пукотници и експлозии.Маскиран и вооружен напаѓач отворил оган на вториот кат во еден од хотелите кон гостите и вработените во хотелот, пренесуваат светските агенции.
Засега не е познат бројот на евентуални жртви и повредени лица.
-Компанијата соработува со полицијата се со цел сите гости и вработените на бидат безбедни, информираат преку социјалните мрежи од компанијата која го води комплексот.Маскиран и вооружен напаѓач отворил оган на вториот кат во еден од хотелите кон гостите и вработените во хотелот, пренесуваат светските агенции.

Пронајдете не на следниве мрежи: