Нов земјотрес: Повторно се тресе Охрид

Loading...

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала е почувствуван утринава во Охрид.Според податоците од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утринава во 8 часот и 49 минути е регистриран земјотрес кој потекнува од охридското епицентрално подрачје.
 
Епицентарот на потресот бил на 10 километри источно од Охрид.Според податоците од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утринава во 8 часот и 49 минути е регистриран земјот

loading...