Облачно време со повремени локални врнежи од дожд

Loading...

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег.Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од осум до 13 степени.
Во Скопје слично време, преку денот претежно облачно. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до девет степени.
Од понеделник следува период на претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. Температурите дополнително ќе опаднат за уште неколку степени.Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од осум до 13 степени.
Во Скопје слично време, преку денот претежно

loading...
Loading...