Одлична идеја за неделниот ручек: Мусака со сланина и кашкавал

Потребно  е само  да ги следите упатствата прикажани  во видеото и  вашето семејство ќе го обожава овој ручек.Потребни  состојки:
6 компири
8 ленти сланина
1 главица кромид
500мл павлака
Малку млеко
250 гр кашкавал
Сол и  зачини  по  вкус
Мала забелешка:
Доколку  сакате посилен вкус, можете да искомбинирате повеќе вкусови кашкавал.
Потребни  состојки:
6 компири
8 ленти сланина
1 главица кромид
500мл павлака
Малку мл

Пронајдете не на следниве мрежи: