ОФИЦИЈАЛНО: Легендата на НБА кошарката, Ален Ајверсон, во пензија…

Прославениот Ален Ајверсон ја напушта кошаркарската кариера за да се посвети на своите деца.НБА ѕвездата Ален Ајверсон се повлекува од кошарката, причина за тоа е огромната желба на прославената НБА ѕвезда да се посвети на своите деца.
„Мојата прва цел е да бидам што е можно подобар татко, да се посветам на родителската улога. Доколку кошарката биде дел од мојата иднина, господ ќе одлучи што ќе биде понатаму…“ вели Ајверсон.
Инаку, Ајверсон е секако еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, голем идол на многумина љубители на НБА кошарката, играч што учествувал на 11 Ол-Стар натпревари.НБА ѕвездата Ален Ајверсон се повлекува од кошарката, причина за тоа е огромната желба на прославената НБА ѕвезда да с

Пронајдете не на следниве мрежи: