ОФИЦИЈАЛНО: Пандев во Галатарасај!

Галатасарај успеа во своите редови да го доведе поранешниот македонски репрезентативец Горан Пандев, кој потпиша 2- годишен договор со турскиот првак. Иако во трката за македонскиот офанзивец беа вклучени и Милан, Фиорентина, Хал и Тотенхем, сепак на крајот Пандев и неговиот менаџер се одлучиле за прифаќање на понудата од Галатасарај кој сезонава ќе се натпреварува во Лигата на шампионите.
Во текот на утрешниот ден се очекува официјализирање на соработката меѓу Горан Пандев и Галатасарај.Иако во трката за македонскиот офанзивец беа вклучени и Милан, Фиорентина, Хал и Тотенхем, сепак на крајот Пандев и неговиот менаџер се одлучиле за

Пронајдете не на следниве мрежи: