Освежете се со летен коктел од јагода и лимон !!!

Доколку сте љубители на овошните вкусови, и коктелчињата од овошје, тогаш сигурно ќе ви се допадне овој коктел. Токму во сезоната на јагоди, ви даваме интересен рецепт како да си го разубавите секојдневието и да се освежите во топлите денови кои следат!!!
Потребни состојки:
*половина чаша исцеден сок од лимон(околу 4 лимони)
*6 чаши минерална вода
*30 гр. свежи јагоди(пасирани)
*шеќер

Подготовка:
Измешајте го сокот од лимонот, водата и пасираните јагоди. Сето ова додадете го во голем сад или бокал, промешајте и додадете шеќер по избор.
И уживајте во вкусот на јагодата!!!Токму во сезоната на јагоди, ви даваме интересен рецепт како да си го разубавите секојдневието и да се освежите во топлите денови кои

Пронајдете не на следниве мрежи: