ОСВЕЖИТЕЛЕН безалкохолен коктел од лубеница и краставици!

Совршено здраво освежување за летните горештини!Потребни состојки:
750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки)
1 краставица (исечкана на коцки)
четвртина чаша сок од зелен лимон
2 лажици мед
2/3 од чашата водка
мраз, парчиња краставички за украсување
Подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер, добро изматете и послужете во коктел чаши. Можете да додадете дополнително мраз во коцки.
Уживајте!Потребни состојки:
750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки)
1 краставица (исечкана на коцки)

Пронајдете не на следниве мрежи: