Освежителен летен коктел од лубеница

Освежителен летен пијалак на кој нема да можете да му одолеете…Ќе ви биде потребна една голема и слатка лубеница, вотка по желба, ванила арома, сок од ананас, ситно сецкан лед и неколку резанки лимон.
Најпрво, исечете го горниот дел на лубеницата, а потоа со голема лажица извадете една третина од внатрешноста, а останатиот дел убаво иситнете го.
Откако ќе добиете течност помешана со парчиња лубеница, истурете го алкохолот и аромата по желба.
 Ќе ви биде потребна една голема и слатка лубеница, вотка по желба, ванила арома, сок од ананас, ситно сецкан лед и неколку резанки лимон.
Н

Пронајдете не на следниве мрежи: