Освежителен пијалок од лубеница и краставица кој мора да го пробате

Идеален напиток за летните деновиПотребни состојки:
750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки)
1 краставица (исечкана на коцки)
четвртина чаша сок од зелен лимон
2 лажици мед
2/3 од чашата водка
мраз, парчиња краставички за украсување
Подготовка:
Лубеницата, краставицата, сокот од лимон и медот ги ставаме во блендер. Во чаша ставаме 2/3 водка и додаваме од коктелот. Ставаме мраз по желба и украсуваме со парче краставица.Ова е вистински освежувачки коктел.Потребни состојки:
750 грама лубеница (исечкана на коцки и исчистена од семки)
1 краставица (исечкана на коцки)

Пронајдете не на следниве мрежи: