ОТКРИЕНИ СЕ ТАЈНИ КУЌИ: Им давале апчиња за сексуална стимулација, а потоа ги искористувале

Loading...

Полицијата на Брчко трага по Цветин Ивановиќ (19) и Мирко Бабиќ (25) од Брчко, за кои се смета дека во повеќе наврати дрогирале едно тринаесет годишно девојче, а потоа сексуално го злоставувале.Според неофицијални извори, полицијата во рамките на акцијата „Палермо 2“ вчера претресе куќа во Брчко за која се смета дека осомничените ја користеле, а воедно биле пронајдени и 150 апчиња за сексуална стимулација, кои најверојатно ги давале на малолетничката.
Портпаролот на полицијата на Брчко изјави дека се претресени три локации кои ги користеле осомничените, а кои се наоѓаат надвор од БиХ.
Истражувачите веруваат дека се злоставувани најмалки две малолетнички, но засега имаат докази само за едно девојче.
„Засега се смета дека тие ги присилно ги носеле девојчињата во куќата. Им давале апчиња, а потоа ги искористувале за блудни сексуални дејства“, вели извор кој е близок до истрагата.
Злоставувањето девојче е згрижено во надлежна институција.Според неофицијални извори, полицијата во рамките на акцијата „Палермо 2“ вчера претресе куќа во Брчко за која се смета дека осомничени

loading...
Loading...