ОТКРИЕНО: Колку малку му фалело на Џорџ Буш за да го убие Путин?

Loading...

Ова се случило во 2007 година, а главни ликови во приказната се Џорџ Буш Помладиот, неговиот татко Џорџ Буш Постариот и Владимир Путин.Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш и рускиот претседател Владимир Путин, пред седум години отишле на риболов со чамецот „Фиделити“, околу Кенебанкпорт, во државата Мејн. Буш детално пишува за тоа во својата книга „Портретот на мојот татко“, опишувајќи го моментот кога го прашал својот татко да го повика Путин во оваа авантура.
Додека се присетува на својот татко и лидер, некогашниот претседател на САД објаснува како изгледало кога ова семејство го угостило Путин тој викенд. Покрај пловењето, се воделе дебати за одбрана на Полска и Чешка.
Тие го дочекале Путин на аеродромот и со хеликоптер го пренеле до нивната семејна куќа. Наредното утро сите заедно отишле да ловат риби. Путин го исплашила идејата 83-годишен старец да управува со супер брз брод, но кога видел како поранешниот шеф на ЦИА управува со „ѕверката“, му било полесно.
Путин цело време бил изненаден од динамичните идеи на тој 83-годишен човек, но и уживал во заедничко поминатото веме. Неговиот преведувач едвај се држел за да не падне во текот на возењето.
Погледнете го видеото:Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш и рускиот претседател Владимир Путин, пред седум години отишле на риболов со чамецот „Фиделит

loading...
Loading...